Ślub i wesele Ilony i Pawła / Młyn nad Starą Regą

młyn nad starą regą wesele fotograf

Ilona i Paweł – Młyn Nad Starą Regą

Mam na swoim komputerze pewien specjalny katalog. Są w nim reportaże i sesje ślubne, które mam zamiar opublikować w formie wpisów na blogu. Ostatnio zajrzałem do tego zbioru i okazało się, że czeka tam około 30 pozycji. Przy moim tempie blogowania, to nadrobienie tych zaległości jest zadaniem, tak samo odległym jak załogowa misja na Marsa. Niemniej na pewno warto próbować, co właśnie zamierzam uczynić. Niedawno minęła trzecia rocznica ślubu Ilony Pawła – dobry pretekst, żeby powrócić do tego niesamowitego dnia. Dodatkowo Młyn nad Starą Regą to miejsce, z którego moje zaległości są największe, więc zacznę właśnie od tego wpisu.

Ilona i Paweł

Nie jestem fanem długich rozmów telefonicznych. Wolę  bezpośrednie spotkanie przy kawie. A jednak, ze względu na odległość, Ilonę i Pawła poznałem właśnie przez telefon. Zadzwonili zapytać mnie o dostępność terminu. I tak jakoś zaczęliśmy rozmawiać… Trochę o fotografii, trochę o pasjach, o podróżach, o pracy w różnych miastach jednocześnie, o samochodach, kinie, teatrze…. O ślubie też trochę. Młyn nad Starą Regą też się przewinął.

Niezależnie od tego, o czym rozmawialiśmy, miałem wrażenie jakbym połączył się z dobrymi znajomymi, a nie z osobami, których nigdy wcześniej nie widziałem na oczy.  Po ponad godzinnej konwersacji, może nie znałem wszystkich szczegółów dotyczących wesela, a oni nie znali wszystkich szczegółów dotyczących mojej pracy. Jednak byłem absolutnie przekonany, że chcę być na tym ślubie. Ilona i Paweł mieli chyba podobne odczucia, bo kilka miesięcy później dokumentowałem wszystkie wydarzenia jakie miały miejsce tego dnia. A trzeba przyznać, że dzień to był niezwykły.

Ślub w Drawsku Pomorskim. Wesele w Młynie Nad Starą Regą.

Ślub Ilony i Pawła odbywał się w Drawsku Pomorskim, czyli w mieście, z którego pochodzi Ilona. Piękna ceremonia, w której na przemian występowały wybuchy śmiechu i łzy wzruszenia. Bardzo dużo pozytywnych emocji, które udzielały się wszystkim dookoła…. Nieczęsto zdarza mi się, żebym podczas jednej ceremonii, napotkał taką ilość uśmiechów.

Jako miejsce na swoje przyjęcie weselne Ilona i Paweł wybrali Młyn Nad Starą Regą. I dobrze, bo jest to jedno z moich ulubionych miejsc na weselnej mapie Polski. Więcej o Młynie napisałem na końcu wpisu, zaraz po fotograficznej relacji. Samo wesele opisał bym jednym słowem – OGIEŃ. Dużo dobrej zabawy, dużo dobrego humoru, dużo dobrej muzyki z rockowym akcentem. W związku z tym, że jestem fanem rockowej muzyki, to po raz kolejny w mojej pracy bawiłem się świetnie – podobnie jak na rockowym weselu, o którym pisałem przy okazji ostatniego wpisu.

Jako, że wpis pojawia się (prawie) w trzecią rocznice ślubu Ilony i Pawła. Życzę im, żeby w ich życiu było tyle spontanicznej energii, szczęścia i radości ile miałem okazje zaobserwować podczas ich ślubu. I żeby byli w stanie zaskakiwać się nawzajem w tak pozytywny sposób, jak zaskoczyli wszystkich gości (i obsługę) podczas ich wesela.

Ekipa od zaplecza

Jak zawsze podpinam linki wszystkich osób (firm), które miały swój udział w tym miłym przedsięwzięciu :

Przyjęcie weselne: Młyn nad Starą Regą w Tarnowie

kapela: Plac Zabaw

Mua : Agnieszka Ogrodniczak

Dekoracje : Jagoda – Dekor

Sukienka : Marta Trojanowska

Video : Creative Motion

Przyjemność fotografowania należała do mnie, tak więc zapraszam :

Młyn Nad Starą Regą – kilka słów ode mnie

Młyn nad Stara Regą to miejsce, które zawsze odwiedzam z wyjątkowym entuzjazmem. Często jadę  godzinę wcześniej, żeby jeszcze przed włączeniem aparatów wypić kawę na tarasie wychodzącym nad Starą Regę. Jeżeli ktoś nie był i nie wie, to jest nazwa rzeki, która przepływa wzdłuż rozległego terenu, na którym położony jest lokal.

Zakładam, że nie będę odkrywczy, jak napiszę, że nazwa Młyn Nad Stara Regą wzięła się właśnie z połączenia historycznej funkcji budynku z  nazwą rzeki, która była siłą napędową. Właściwie nadal jest, ponieważ cały czas funkcjonuje tam niewielka elektrownia wodna, której oryginalny osprzęt pochodzi z pierwszej połowy poprzedniego wieku. Młyn nad Starą Regą jest położony na Pojezierzu Drawskim w małej wiosce Tarnowo, która jest niesamowicie urokliwa. Gdybym teraz organizował swoje wesele to niewątpliwie odbyłoby się ono właśnie tam.

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz

Do góry