fbpx Fotografia ślubna Szczecin

Pałac Czerniejewo. Polsko – indyjski ślub i wesele Ani i Sujita.

Pałac Czerniejewo, Pałac Czerniejewo wesele

Pałac Czerniejewo – Ślub Ani i Sujita


Zapraszam Was dzisiaj na wyjątkowy ślub humanistyczny Ani i Sujita. Ślub podczas, którego spotkały się nie tylko dwie zakochane w sobie osoby, ale także dwie odmienne kultury. Tłem do polsko – indyjskiej ceremonii zaślubin stał się Pałac Czerniejewo. Po pięknej ceremonii obyło się niesamowite przyjęcie, które rozpoczęło się koncertem operowym w wykonaniu Ani i jej przyjaciół. Reszta imprezy przebiegła w ognistej wręcz atmosferze tańca i dobrej muzyki. Parkiet, na którym bawili goście przemieszczał się swobodnie między pałacowymi wnętrzami a ogrodem. O pozytywne dźwięki dbali naprzemiennie dj i zespół oparty przede wszystkim o instrumenty dęte. Działo się dużo i działo się piękne. O muzyce, o indyjskich obyczajach i o Pałacu Czerniejewo napiszę więcej na końcu, a tym czasem zapraszam:

Tradycyjne indyjskie zwyczaje podczas ceremonii.


Podczas ślubu Ani i Sujita pojawiło się wiele symbolicznych elementów, które swoje korzenie mają w tradycji i wierzeniach indyjskich. O niektórych z nich czytałem wcześniej i byłem świadomy, co fotografuje, jednak w kilku momentach dałem się zaskoczyć. Poniżej opisuję rytuały, które mogliście obejrzeć na zdjęciach.

Ślub indyjski to uroczystość przesiąknięta bogatą tradycją, kolorami i głębokim znaczeniem symbolicznym. Każdy element ceremonii odzwierciedla głęboko zakorzenione wartości społeczności i jest wyrazem głębokiego szacunku dla historii oraz kultury tego regionu. Jednym z kluczowych elementów ślubu indyjskiego jest saptapadi, czyli siedmiokrotne przejście wokół świętego ognia, jest jednym z kluczowych momentów ceremonii. To symboliczne pętle, które nowożeńcy odbywają razem, reprezentują siedem etapów ich wspólnej podróży życiowej. Każdy krok wiąże się z konkretnym zobowiązaniem, tworząc solidne fundamenty dla ich przyszłego wspólnego życia.


Czerwony bindi na czole panny młodej to symboliczny element jej stroju ślubnego. Bindi to ozdobna kropka umieszczana na czole. To nie tylko ozdoba, ale również głęboko zakorzeniony rytuał, który symbolizuje trzecie oko i energię życiową. W kontekście ślubu oznacza również powrót panny młodej do domu męża jako gospodyni i opiekunka jego domu.

Bransoletki, zwane również „kangan” lub „chooda”, są kolejnym tradycyjnym elementem ślubnego ubioru. Panna młoda nosi zazwyczaj kilkanaście czerwonych i białych bransoletek na obu rękach, które symbolizują dobrobyt, zdrowie i długowieczność małżeństwa. Bransoletki te są często prezentem od matki panny młodej lub teściowej, co dodaje im dodatkowego znaczenia emocjonalnego.

Muszla, znana jako „shankh” w języku hindi, odgrywa kluczową rolę w indyjskich ceremoniach zaślubin. Jest to duży, spiralny skorupiak, często wykorzystywany w rytuałach religijnych związanych z hinduizmem. Podczas początkowych rytuałów, „shankh” jest często dmuchane podczas ceremonii „puja” (modlitwy), co symbolizuje rozpoczęcie świętego wydarzenia. Dźwięk muszli uznawany jest za czysty i kojarzony jest z bóstwem. Dźwięk ten ma zdolność oczyszczania atmosfery i symbolizuje obecność duchów świętych.

Rytuał Var Mala to ceremonia wymiany girland kwiatowych między panem młodym a panną młodą. Obydwie strony starają się przypiąć sobie do stroju kwiaty, co jest wyrazem akceptacji i zgody na małżeństwo. Ta uroczystość jest jednym z najbardziej radosnych momentów ceremonii, gdy zarówno pan młody, jak i panna młoda manifestują swoją gotowość do wspólnej podróży życiowej.

Każdy z tych elementów ma swoją unikalną symbolikę i wpisuje się w głębokie tradycje ślubu indyjskiego. Bindi reprezentuje duchową jedność, bransoletki niosą ze sobą życzenia dobrobytu, zdrowia i długiego małżeństwa, a Rytuał Var Mala jest momentem radości i akceptacji między przyszłymi małżonkami. Pałac Czerniejewo stworzył niesamowite tło do tej barwnej uroczystości.

Koncert Operowy podczas wesela

Tego dnia dałem się zaskoczyć wielokrotnie, ale nic tak na mnie nie podziałało jak krótki koncert operowy, który odbył się zaraz po uroczystości a jeszcze prze taneczną częścią imprezy. Wystąpiła Ania wraz z przyjaciółmi i przy akompaniamencie fortepianu zaprezentowali niesamowite zdolności wokalne. Wszystko odbyło się w sali balowej Pałacu Czerniejewo, która zdobiona jest obrazami malowanymi bezpośrednio na ścianach. Obrazy te przedstawiają między innymi portrety wielkich polskich kompozytorów, między innymi Stanisława Moniuszki czy Karola Szymanowskiego.

Połączenie muzyki, mocnych głosów i scenerii przeniosło wszystkich w magiczny świat muzyki, gdzie uczucia wyrażane były nie tylko słowami, lecz również melodiami. To wydarzenie, było nie tylko hołdem dla sztuki, ale również wyrazem indywidualności pary, która postanowiła uczcić swój dzień w wyjątkowy sposób, tworząc unikatowe wydarzenie dostępne tylko dla ich gości.

Czasami zdarza się, że muzyka wywołuje tak zwane ciarki na skórze. To zjawisko dotyka mnie bardzo rzadko, ale tamtego dnia bez wątpienia mnie dopadło.

Pałac Czerniejewo

Pałac Czerniejewo to idealna lokalizacja dla osób planujących zorganizować swoje wesele w niepowtarzalnym i bardzo eleganckim stylu. Zlokalizowany w malowniczej okolicy, otoczony lasem pełnym zieleni i uroku. Wnętrza pałacu zachwycają swoim urokiem i bogactwem detali, tworząc niepowtarzalne tło dla ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Wnętrza bogate są w obrazy. Zarówno te na płótnach jak i malowane bezpośrednio na ścianach wnętrz.

Jednak to nie wszystko. Pałac Czerniejewo posiada przepiękny ogród, który stwarza możliwość zorganizowania ślubu cywilnego, czy (jak w tym przypadku) humanistycznego pod gołym niebem. Urocza sceneria pełna kwiatów, zieleni i stawem w tle doskonale komponuje się z romantycznym charakterem tego wyjątkowego dnia.

Para młoda oraz ich goście będą mieli okazję zanurzyć się w atmosferze historycznego pałacu, ciesząc się jednocześnie luksusem i wygodą dostosowaną do współczesnych potrzeb. Profesjonalna obsługa zapewni, że wszystkie detale zostaną dopięte na ostatni guzik, a para młoda będzie mogła skupić się wyłącznie na przeżywaniu magicznego momentu.

Pałac Czerniejewo to nie tylko doskonałe miejsce na ślub i wesele, ale także idealna baza do zorganizowania różnego rodzaju atrakcji dla gości, takich jak zwiedzanie okolicy czy organizacja dodatkowych atrakcji.

Dzięki swojemu wyjątkowemu charakterowi i magicznej atmosferze, Pałac Czerniejewo staje się miejscem, które na zawsze pozostanie w pamięci państwa młodych oraz wszystkich uczestników tego niezapomnianego wydarzenia.

Kto był i kto pomagał

Tradycyjnie na końcu sporządzam krótką listę osób, które miały swój udział w tym pięknym wydarzeniu:

Absolutnie piękne i oryginalne miejsce ceremonii: Pałac Czerniejewo

Niesamowita suknia ślubna Ani: Madonna

Stylowy i elegancki garnitur: Suit Supply

Mega mocny w tym co robi DJ: DJ Mocny

Konferansjer, co językami i poczuciem humoru włada: Jaca Jackowkski

Tylko na pozór klasyczna orkiestra z niesamowitą energią : Fanfara avantura

Miejsce przyjęcia to piękne pałacowe wnętrza: Pałac Czerniejewo

Człowiek, z którym zawsze wchodzimy sobie wzajemnie w kadr i z którym zawsze nawzajem się inspirujemy: Rec and Roll P.s. Dzięki Paweł na nocną offroadową jazdę na trzy auta po lesie.

Fotografią zająłem się osobiście : LHF

Pałac Czerniejewo stworzył niesamowite tło do pięknej uroczystości. Jeśli interesują Was śluby i wesela multikulturowe w nietuzinkowej scnenerii zapraszam na imprezę polsko – chorwacką Agnieszki i Mario w Zamku Joannitów w Łagowie

I jeszcze wersja dla wszystkich, którzy nie lubią „scrolować”:

Zobacz także

Komentarze

  • Iza (https://gorscy-fotografia.pl/)

    29 lutego 2024

    Fantastyczny materiał, mnóstwo treści niosą ze sobą te zdjęcia. Opowiadają o wydarzeniach w powiązaniu ze sobą, a także każde z osobna. Płynie się przez tę historię


  • Piotr (http://www.piotrdynarski.com)

    29 lutego 2024

    Świetny reportaż, bardzo interesujące kadry, przemyślanie ułożone. Dzięki temu bardzo dobrze się ogląda. W tym wpisie jest wiele perełek. Pełen podziw!


  • Fotograf ślubny Wrocław – Jacek Kawecki (https://jkawecki.pl/)

    1 marca 2024

    Świetny materiał obfity w mocne ujęcia przeplatane ciekawymi detalami. Ogląda się jak dobry film 🙂


  • Krzysiek (http://www.krzysztofkarpinski.com)

    1 marca 2024

    Extra material, super edycja, sporo kozackich klatek 😀 – dobrze się to ogląda 🙂


  • Przemek (http://www.przemekbialek.pl)

    1 marca 2024

    Nie wiem czy można tak powiedzieć, ale dla mnie to miód na oczy ❤️ gitara gra


  • Joanna ()

    2 marca 2024

    Jakbym oglądała film. I to dobre, europejskie kino. Piękne kadry i najlepiej uchwycone momenty. Wielkie brawa.


  • Sławek (http://slawomirkluciejasz.pl)

    2 marca 2024

    Łukasz! Kolejny raz przyjacielu drogi pokazujesz fotografię ślubną wysmakowaną do granic możliwości. Człowiek ceniący sobie mocne kadry i świetną obróbkę musi docenić to co jest tu przez Ciebie ukazane. W/g mnie absolutna topka i nie zmienią tego żadne rekordowe ilości subów u tych znanych Pozdrooooo


  • Adam (http://www.timeofjoy.pl)

    2 marca 2024

    Pięknie i ciekawie wszystko sfotografowane!


  • Eliza ()

    23 marca 2024

    Niesamowite kadry. Ogląda się to jak dobre kino. Nie sądziłam, że fotografia ślubna może nieść ze sobą tyle treści.


  • Fotografia ślubna Szczecin (https://lukaszharun.com/palac-manowce-slub-humanistyczny-i-wesele/)

    24 kwietnia 2024

    […] Mam nadzieję, że daliście się wciągnąć w historię i dotarliście do zamykającej fotografii. A jeśli interesuje Was temat ślubów humanistycznych w pałacowym otoczeniu to powinniście obejrzeć ślub ANI I SUJITA. […]


Dodaj komentarz

Do góry