fbpx Fotografia ślubna Szczecin

Zamek Joannitów w Łagowie. Ślub i wesele Agnieszki i Mario.

Zamek Joannitów w Łagowie. Ślub i wesele.

Zamek Joannitów w Łagowie.

Zamek Joannitów w Łagowie pojawił się na moim fotograficznym radarze już na samym początku kariery fotografa ślubnego. Miejsce to wydawało mi się magiczne i bardzo chciałem zrobić tam reportaż ze ślubu i wesela, jednak przez wiele lat nie miałem szczęścia do tej przestrzeni. Imprezy, które były tam zaplanowane z moim fotograficznym udziałem, z różnych powodów zmieniały lokalizacje lub zostawały przenoszone na dalsze terminy.

Tym sposobem Zamek Joannitów w Łagowie pozostawał dla mnie dostępny jedynie w fotograficznych marzeniach. Do czasu, gdy podczas targów Sedina Wedding Fear spotkałem Agnieszkę i Mario i właściwie po pierwszych kilku zdaniach stwierdziliśmy, że wizualnie nadajemy na tych samych falach. Ślub i przyjęcie weselne były zaplanowane na 2020 rok. Cieszyłem się jak dziecko, dopóki pandemia nie pokrzyżowała tych pięknych planów. Ślub został przeniesiony na kolejny rok. Jednak ta data, też okazała się mało szczęśliwa i po raz drugi szukaliśmy alternatywnego terminu.

Na szczęście determinacja Agnieszki i Mario sprawiła, że w maju 2022 roku ich wymarzona impreza odbyła się . I to odbyła się w wielkim stylu. Czy warto było czekać? Oczywiście, że tak. Zresztą zobaczcie sami:

Ślub w przyzamkowym kościele

Ślub i wesele Agnieszki i Mario był wyjątkowym wydarzeniem i to nie tylko ze względu na piękne miejsce. Na niepowtarzalny charakter tego dnia mieli wpływ przede wszystkim ludzie. Ci najważniejsi, czyli Agnieszka i Mario, ale też wszyscy otaczający ich bliscy. Bo to właśnie rodzina i przyjaciele pary młodej sprawili, że od początku towarzyszyły nam pozytywne emocje. Podczas ceremonii nie zabrakło łez wzruszenia, a podczas wesela ognia na parkiecie.

Przygotowania odbywały się w zamkowych salach, tudzież komnatach. Oryginalnie zachowane wnętrza dodały niesamowitego klimatu. Kilkadziesiąt metrów od głównego wejścia na dziedziniec zamku znajduje się  kameralny kościół. Jego architektura mocno nawiązuje do bryły Zamku Joannitów. To właśnie tam odbyła się ceremonia zaślubin Agnieszki i Mario. Było to wydarzenie pełne emocji podczas, którego chusteczki do ocierania łez, były często wyciągane z kieszeni. Ceremonia prowadzona była w języku polskim, chorwackim i angielskim. Dla mnie to zawsze dodatkowy czas zrobienie bardziej różnorodnych ujęć.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała nas za bardzo, dlatego składanie życzeń dla nowożeńców, wstępnie zaplanowane nad jeziorem, musiało odbyć się we wnętrzu. W związku z tym, że z kościoła do zamku mieliśmy zaledwie kilka kroków, już chwilę po ceremonii zaślubin, na dziedzińcu były wznoszone toasty i składane gratulacje.

Polsko – chorwackie wesele Agnieszki i Mario.

Najprościej rzecz ujmując przyjęcie weselne Agnieszki i Mario było epickie. Jestem przekonany, że wpływ na to miał multikulturowy charakter imprezy. Kiedy połączymy chorwacki temperament, polską fantazję, dobrą muzykę i alkohol, musi wyjść z tego coś pięknego i wybuchowego zarazem. I dokładnie tak było. Nad dynamiką parkietu czuwały dwie ekipy. DJe z ekipy Fokus Group , oraz Chorwaccy Muzycy śpiewający i grający tradycyjne bałkańskie piosenki. Jedna i druga odsłona wesela skupiała wszystkich gości na parkiecie. W pewnym momencie impreza nabrała takich obrotów, że parkiet musiał się rozszerzyć, anektując na potrzeby gości blaty stołów, włącznie ze stołem Djskim. Tym samym Zamek Joannitów w Łagowie stał się idealnym miejscem na wesele.

Czy Zamek Joannitów w Łagowie to dobre miejsce na wesele ?

Zamek Joannitów w Łagowie oferuje idealną przestrzeń na wesele. Wewnętrzny dziedziniec jest całkowicie zadaszony, co pozwala na organizowanie tam przyjęć przez cały rok. Ściany zamku od tej strony w całości porośnięte są bluszczem, co stanowi niepowtarzalne tło. Zieleń rozpościera się od podłogi po sam dach sprawiając, że otaczająca nas przestrzeń jest po prostu magiczna. Restauracja Joannitów serwuje przepyszne dania i zakładam, że każdy znajdzie w menu coś dla siebie.

Zamek Joannitów w Łagowie jest położony na niewielkim wzniesieniu między dwoma jeziorami. Okolica tworzy bajkowy krajobraz, którego centrum stanowi bryła zamku. Poza jeziorami, w pobliżu znajduje się Łagowosko-Sulęciński Park Krajobrazowy. Wieś Łagów jest bardzo urokliwa. Znajdują się tam zabytkowe zabudowania rzemieślnicze, kamienice i dobrze zachowane bramy wjazdowe na podzamczu. Wnętrze zamku, którego serce stanowi porośnięty bluszczem dziedziniec, zachowane jest w oryginalnej kolorystyce, a Sala Rycerska zachwyca dbałością o detale. Chętni do obejrzenia panoramy okolic mogą wdrapać się zamkowa wieżę, skąd rozpościera się piękny widok.

Zresztą ładne krajobrazy to domena tamtych okolic. Kilka razy miałem okazje fotografować śluby w Województwie Lubuskim. Za każdym razem były to piękne miejsca, do których chętnie wrócę. Jeden z reportaży zrobionych w Żabim Dworze pod Zieloną Górą możecie zobaczyć pod tym linkiem: GOSIA I PIOTREK

Ekipa

Wesele: Zamek Joannitów w Łagowie

DJ: Fokus Group

Muzyka chorwacka : Keze Sve Najbolje

Video: FloStudio … Przy okazji napiszę, że zdjęcie otwierające tan materiał jest autorstwa Chrystiana z FloStudio. To on operował dronem tego dnia. Ja dopiero startuję z tematem. Dziękuję Chrystian odwdzięczę się „dodatkową kolejką Janka” przy następnym spotkaniu.

Dekoracja i kwiaty: Kwiaciarnia Mieloch

Fryzura: Salon Fryzjerski Szyk

Makijaż: Anna Błażejewska – Gruza

Sukienka: Tres Chic Bridal Wear

A gdyby, ktoś miał ochotę obejrzeć zdjęcia jeszcze raz. Tym razem bez scrolowania i z muzyką, to zapraszam ponownie:

Zobacz także

Komentarze

 • Adam (http://www.timeofjoy.eu)

  8 marca 2023

  Kolejny świetny reportaż, obejrzałem z przyjemnością!


 • Paweł ()

  10 marca 2023

  U Łukasza to już znak firmowy- bardzo wysoki poziom i nieoczywiste kadry które zapadają w pamięci. Kolor ponadczasowy, BW jak ze złotych czasów analogowej fotografii, atmosfera budowana umiejętnym doborem kadrów. Super!!


 • Mariusz (http://www.mariusztwarog.pl)

  10 marca 2023

  Pięknie się ogląda, dodałem Cię do ulubionych stron. Zdrówka życzę 😉


 • Klaudia M. ()

  12 marca 2023

  Piękne miejsce i jeszcze piękniejsze kadry. Marzy mi się wesele w Zamku Joannitów, więc śledzę na bieżąco zdjęcia ślubne z tego miejsca. Ładniejszych jeszcze nie widziałam.


 • Dominik Imielski (https://imielski.net)

  13 marca 2023

  Dobrze jest popatrzeć na zdjęcia F4.0+! Obejrzałem każdą klatkę od początku do końca z ogromną przyjemnością, moment, emocje, kompozycja – super to wszystko gra. Gratuluję!


 • Fotografia ślubna Wrocław – Jacek Kawecki (https://jkawecki.pl/)

  19 stycznia 2024

  Rewelacyjny reportaż. Brawo!


 • Fotografia ślubna Szczecin (https://lukaszharun.com/palac-czerniejewo-polsko-indyjski-slub-i-wesele/)

  29 lutego 2024

  […] Pałac Czerniejewo stworzył niesamowite tło do pięknej uroczystości. Jeśli interesują Was śluby i wesela multikulturowe w nietuzinkowej scnenerii zapraszam na imprezę polsko – chorwacką Agnieszki i Mario w Zamku Joannitów w Łagowie […]


Dodaj komentarz

Do góry