Żabi Dwór | Klimatyczne wesele Gosi i Piotrka

Żabi dwór Radwanów

Żabi Dwór | Klimatyczne Wesele Gosi i Piotrka

Żabi Dwór to magiczne miejsce położone w okolicach Zielonej Góry w miejscowości Radwanów. Miejsce to powstało dzięki pieczołowitej renowacji XIX wiecznego kompleksu dworsko – folwarcznego. Zabudowania folwarczne, które dostępne są dla gości, zbudowane są z czerwonej cegły i tworzą podkowę. W związku z tym w środku znajduje się malowniczy dziedziniec. Każde z pomieszczeń Żabiego Dworu, w jakich miałem okazję być, ma swój niepowtarzalny, rustykalny charakter, a uroku ponad wszystko, dodaje bujna zieleń i staw znajdujący się na terenie posesji.

Ślub Gosi i Piotrka

Ślub Gosi i Piotrka odbył się w Konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze. Po raz drugi tego dnia miałem okazję obcować z ciekawą i dobrze odrestaurowaną architekturą. Pierwotnie budynek powstał w XIII wieku, jednakże jego ostateczny kształt jest wynikiem kilku pożarów i przeprowadzanych, w związku z nimi renowacji.

Sesja plenerowa w dniu ślubu

Od kilku lat wprowadzam do swoich reportaży krótką sesję plenerową, którą wykonuję podczas przyjęcia weselnego. Krótką ponieważ do tego celu udaje mi się zazwyczaj wyłuskać od dziesięciu do piętnastu minut. Najczęściej taką sesję robimy w odcieniach ciepłego, zachodzącego słońca w najbliższym otoczeniu miejsca, w którym odbywa się przyjęcie. Żabi Dwór oferuje bardzo dużo interesującej przestrzeni, dlatego też, można wykorzystać ją jako piękne tło do zdjęć. Myślę, że spokojnie mógłbym tu wykonać kilkugodzinną sesję innego dnia i nie zdążyłbym się znudzić. Z Gosią i Piotrkiem udało nam się złapać dosłownie ostatnie promienie słońca i to właściwie słońce wyznaczyło nam miejsce do zdjęć. Dlatego też działaliśmy po prostu tam, gdzie jeszcze jego bezpośrednie światło sięgało 🙂

Przyjęcie weselne w Żabim Dworze

Wspomniana sesja musiała być krótka, ponieważ szkoda było opuszczać wnętrze, w którym odbywało się przyjęcie. Zgrane grono gości weselnych, a także dobra muzyka i piękne wnętrza. Wszystko to sprawiło, że ten sierpniowy dzień na długo zapadnie mi w pamięć. Przyglądając się relacjom wśród rodziny i znajomych Gosi i Piotrka miałem wrażenie jakby ślub był tylko najlepszym pretekstem do zorganizowania spotkania. To było bardzo serdeczne, miłe i pełne szczęścia wydarzenie. W dwóch słowach : Pięknie było.

Usługodawcy ślubni

Na koniec tradycyjnie przedstawiam listę osób, które przyczyniły się do tego, że dzień ślubu Gosi i Piotrka zapadnie na długo w pamięci wszystkich gości:

Wesele: Żabi Dwór w Radwanowie

Ceremonia: Konkatedra pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze

Suknia: Urszula Fajerska

Makijaż: Anna Błażejewska- Gruza, Akademia Wizażu Zielona Góra

Dekoracje kwiatowe: kwiaciarnia Bajka w Zielonej Górze

Fryzura: Agnieszka Klukowska

Muzyka: Broker

Video: i Wedding – Studio filmowe

Jeżeli spodobały Wam się te przestrzenie, to możecie obejrzeć materiał w którym dominuje podobny nastrój tutaj: Młyn Nad Starą Regą oraz również: Pałac w Strzekęcinie

Zobacz także

Komentarze

 • Adam Rotter (http://www.adamrotter.pl)

  13 lutego 2020

  Dobra robota i mocny akcent na koniec reportażu!


 • Iza (http://górscy-fotografia.pl/)

  13 lutego 2020

  Z ludzi emanuje piękno, a ze zdjęć subtelność. Ta historia pokazuje, jak idealnie wpasowujesz się w klimat miejsca i bohaterów wydarzeń 🙂


 • eM (http://ajemstories.com)

  13 lutego 2020

  Takie fotograficzne pamiątki są najlepsze!


 • Adam (http://www.timeofjoy.eu)

  13 lutego 2020

  Znowu pięknie połapane momenty. Wszystko dobrze skadrowane i ładnie ułożone.


 • Szymon Olma (https://www.szymonolma.pl/)

  14 lutego 2020

  Wiele pięknych zdjęć, dużo świetnie dostrzeżonych i wyłapanych smaczków. Bardzo dobrze się oglądało.


 • Mateusz (http://www.dobrowolskiweddings.com)

  14 lutego 2020

  Świetna robota, zobaczyłem z przyjemnością!


 • Przemek Białek – fotografia (http://www.przemekbialek.pl)

  16 lutego 2020

  Pierwszy raz oglądając powiedziałem co tak tego mało, ale to treść i historia spowodowała to że nie zauważyłem że już doszedłem do końca wpisu… Drugi raz wolnej, trzeci jeszcze bardziej i powiem szczerze mogę to oglądać na prawdę wiele razy i pewnie nie zaskoczę nikogo, – non stop odkrywam coś nowego !


 • Jakub (http://www.jakubwojtowicz.pl)

  18 lutego 2020

  I to się nazywa autorski reportaż. Widać że opowiedziałeś tą historię po swojemu i wyłapałeś dużo smaczków. Gratuluję oka!


 • Michał Krawczyński (https://www.am-fotografia.pl/)

  13 marca 2020

  Świetny reportaż. Miło się ogląda. Widać że pracujesz z pasją. Wielkie brawa


 • Aleksandra Nowak – Cztery Kadry (http://czterykadry.pl/)

  30 kwietnia 2020

  uwielbiam Twoją wrażliwość!


 • Krzysztof (http://www.karpinski.net)

  20 sierpnia 2020

  Wow. Naprawdę świetne


 • Mateusz (https://www.studiokadru.pl)

  16 grudnia 2020

  Ostatnie zdjęcie jest mega. Fajna zabawa światłem. ciekawe kadry, całość bardzo przyjemnie ogląda się.


Dodaj komentarz

Do góry