Spot Poznań | Ślub humanistyczny i wesele

spot poznan slub i wesele

Spot Poznań- Idealne miejsce na ślub i wesele

Ślub humanistyczny i przyjęcie weselne Sandry i Mikolaia odbyły się w restauracji Spot w Poznaniu. To niesamowite miejsce, które łączy w sobie zalety położenia w centrum miasta z dostępnością do terenów zielonych. Spot Poznań to restauracja, która powstała w XIX wiecznych, przemysłowych zabudowaniach. Zestawienie ceglastych budynków porośniętych bluszczem, minimalistycznych wnętrz, oraz przestronnego zielonego ogrodu, nadaje temu miejscu niepowtarzalną i przyjazną atmosferę.

Ślub humanistyczny Sandry i Mikolaia

Z Sandrą i Mikolaiem znamy się już od kilku lat. Miałem okazję fotografować ślub ich przyjaciół, oraz ślub Ingi – siostry Sandry i Guylaina  – reportaż z tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj: ślub i przyjęcie w ogrodzie. W związku z tym, że się znaliśmy wiedziałem, że impreza ta połączy w sobie dwie, pozornie sprzeczne cechy. Z jednej strony wszystko będzie przygotowane perfekcyjnie i z olbrzymią dbałością o szczegóły. Z drugiej będzie panowała totalnie luźna atmosfera okraszona spontaniczną radością. Nie pomyliłem się ani trochę, bo dokładnie tak wyglądał ten dzień.

Sandra i Mikolai zawarli ślub humanistyczny, który poprowadzili siostra Sandry i brat Mikolaia. Aby ceremonia była zrozumiała dla wszystkich została przeprowadzona w trzech językach – polskim, angielskim i niderlandzkim. Pierwotnie miała się odbyć w Ogrodzie restauracji Spot w Poznaniu, jednak pogoda trochę pokrzyżowała plany i dosłownie w ostatniej chwili całość została przeniesiona do wnętrza. Niezależnie od tego, gdzie odbywałaby się uroczystość, to i tak najważniejsze były towarzyszące jej pozytywne emocje, których tego dnia naprawdę nie brakowało.

Spot w Poznaniu – idealna przestrzeń na ślub architektów

Ciekawa architektura i minimalistyczne wnętrze restauracji Spot Poznań działają inspirująco. Szczególnie gdy jest się architektem z wykształcenia i z zamiłowania. Sandra i Mikolai są właśnie takimi osobami i postanowili to wykorzystać na swoim ślubie. Pojawiło się zatem sporo motywów, które nawiązują do ich pasji.

Herb z cyrklem

Sandra i Mikolai, zainspirowali się hiszpańską architekturą i faktem, że na tamtejszych domach często widnieją herby z motywem nawiązującym do zawodów, które wykonują lub wykonywali mieszkańcy. Na podstawie tego stworzyli swój własny herb, którego kluczowym elementem jest cyrkiel. Pierwsze litery imion, rozmieścili w nawiązaniu do geograficznego pochodzenia Sandry i Mikolaia, natomiast „B” na środku to pierwsza litera wspólnego już nazwiska.

Kopia drewnianej altany z 1912 roku.

Drewniana altana, pod którą odbywał się ślub humanistyczny, to własnoręcznie wykonana prze Parę Młodą kopia. Historia sięga roku 1912, kiedy to prapradziadek Sandry wybudował dom. Przed wejściem do domu stała drewniana altana, a sam budynek był sygnowany metalowym sercem z wykutą datą budowy. Pomimo, że dom został już rozebrany rozebrany, te dwa elementy zachowały się. Sandra i Mikolai zbudowali bezpośrednią kopię altany, a drewnianą konstrukcję przywieźli do Spotu w Poznaniu i pod nią odbyła się ceremonia. Oryginalne metalowe serce z datą zabrali ze sobą i zamieścili na froncie altany. Sandra pokazywała mi nawet zdjęcie ślubne wykonane w pierwszej połowie XX wieku na tle oryginalnej altany.

Tort w kształcie betonowego sześcianu.

Połączenie minimalizmu, dobrego poczucia humoru i zamiłowania do architektury sprawiły, że powstał nietypowy projekt weselnego tortu. Słodki wypiek wizualnie przypominał odlany z betonu sześcian. Nie dajcie się zwieść surowym pozorom, ponieważ w rzeczywistości był po prostu przepyszny.   

Spot Poznań i ….. Czyli kto jeszcze miał swój udział w organizacji tego dnia.

– Ceremonia i wesele: Spot w Poznaniu

– Suknia ślubna : Novia Szczecin

– Garnitur : Hugo Boss

– Kwiaty i dekoracje : Wystrojone by Ula & Lena

– Fryzura : Studio Szminka

– Tort : Karmelove

– DJ, Konferansjer: Jegomość

– Film : Green Snap Studio

Ostatnio, coraz częściej mam okazje fotografować śluby w Poznaniu. Bardzo mnie to cieszy ponieważ jest to miasto, które darze olbrzymim sentymentem. Lat temu …. trochę… miałem okazje studiować fotografie na Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (tak się wtedy nazywał współczesny Uniwersytet Sztuki). Było to absolutnie niesamowity czas i zawsze chętnie wracam do zarówno do tego miasta, jak i do tamtych dni. Kolejny reportaż ślubny z Poznania możecie zobaczyć tutaj: Ola i Denis

Jeżeli ten sam materiał macie ochotę obejrzeć w postaci pokazu slajdów z muzyką, to właśnie odpaliłem taką opcje:

 

Zobacz także

16 odpowiedzi na “Spot Poznań | Ślub humanistyczny i wesele”

Wow, to jest znakomite! Architekci, świetna przestrzeń i jeszcze „betonowy” tort, obłęd :). Do tego wszystko pokazane w różnorodnych ujęciach, czasem reportersko gęstych, czasem lirycznie wyciszonych. Fantastyczne!

Świetne, bardzo „żywe” zdjęcia. Świetnie poradziłeś sobie z bardzo trudnymi warunkami świetlnymi podczas ceremonii i uzyskałeś kapitalne klatki. Obejrzałem reportaż z dużą przyjemnością.

After I originally commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a remark is added I get four emails with the identical comment. Is there any approach you possibly can remove me from that service? Thanks!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KONTAKT

KONTAKT

Lubicie kawę ?

Ja bardzo. Chętnie przy kawie posłucham o Waszych ślubnych planach. Opowiem też znacznie szerzej, nie tylko o ofercie, ale przede wszystkim o fotografii. O reportażu, sesji plenerowej, o opowiadaniu historii za pomocą zdjęć i o tym dlaczego fotografia jest nie tylko moją pracą, ale przede wszystkim pasją.

Napiszcie parę słów w formularzu kontaktowym. Na pewno odezwę się niebawem.

KONTAKT