fbpx Fotografia ślubna Szczecin

Sesja wiosenna w owocowym sadzie

wiosenna sesja w owocowym sadzie

Sesja wiosenna w owocowym sadzie

Fotografia codzienna kojarzy nam się głównie ze zdjęciami wykonywanymi i publikowanymi na bieżąco. Portale społecznościowe przyzwyczaiły nas do produkowania i konsumowania olbrzymiej ilości obrazów fotograficznych każdego dnia. Fotografie te dotyczą – zazwyczaj (jest jednak mnóstwo ciekawych wyjątków) – tematów i obiektów, które spotykamy codziennie. Łatwo jest nam się utożsamić z fotografiami, które dominują na ścianach Facebooka, czy Istagrama, ponieważ jesteśmy uczestnikami podobnej rzeczywistości.

Jest tam droga do pracy, śnieg, jeśli akurat spadł, poranna kawa ( to lubią wszyscy : ) ), zdjęcia z pracy, powrót, obiad, zdrowa kolacja, bieganie, rower, czasem koncert, lub teatr, podróże, hobby i wieczorny relaks. Wszystko w czym uczestniczymy, lub chcielibyśmy uczestniczyć. To fotografia chwilowa. Powstaje szybko. Jest szybko oglądana (często skrolowana, a pozostawione serduszko świadczy o poświęconej uwadze). Szybko zostaje też zapomniana, lub zastąpiona kolejnymi podobnymi obrazami.

Trudno jest zapamiętać nam pojedyncze obrazy w dobie takich trendów jak „photo every day”, lub „Hour by Hour”. Pochłaniamy setki tego typu zdjęć dziennie. Nie jesteśmy w stanie zapamiętać 99% z nich (o wyjątkach pisałem wcześniej). Do wielu nie jesteśmy w stanie wrócić, bo zapominamy gdzie je widzieliśmy. Jest to fotografia chwilowa, spełniająca nasze oczekiwania tu i teraz. I wcale nie uważam tego za wadę. Jest to po prostu dość nowa funkcja fotografii, która od kilku lat dominuje i sprawia, że komunikacja za pomocą obrazu staje się coraz bardziej powszechna.

Pomiędzy tymi obrazami przewijają nam się często zdjęcia, które z założenia są bardziej trwałe. Mają charakter dokumentalny, uroczysty, wykonane są w wyjątkowej sytuacji. Do takiej fotografii zalicza się na pewno ,bliska mi fotografia ślubna. Te zdjęcia zazwyczaj zyskują na wartości wraz z upływającym czasem. Sięgamy do nich tym chętniej im więcej lat od ich wykonania minęło. Są niepowtarzalnym dokumentem czasu i miejsca.

Fotografie na lata

Co wspólnego ma sesja wiosenna Agaty i Kacpra wykonana w owocowym sadzie z tym dość długim wstępem? Tego typu sesje są próbą połączenia fotografii codziennej, z jej trwałością i ponadczasową wartością. To zdjęcia, które powstały bez specjalnej okazji, bez wielkich przygotowań, co wpisuje się mocno w trend fotografii codziennej. Z drugiej strony liczę na to, że są to fotografie, które „przetrwają” dłużej niż 24 godziny, które (wydrukowane na świetnym, matowym papierze), będą cieszyły oko i budziły wspomnienia nawet za dziesiątki lat.

Sesja wiosenna powstała w malutkim sadzie owocowym w Szczecinie. Było zimne wiosenne popołudnie, jednak promienie słońca i niesamowicie energiczne podejście Agaty i Kacpra (znacie ich z materiału dostępnego pod tym linkiem), sprawiły, że atmosfera na sesji była gorąca.

Zapraszam:

Sesja wiosenna

Sesja wiosenna w owocowym sadzie to jedno z setek tego typu wydarzeń, które mam okazję fotografować. Zapraszam na swojego INSTAGRAMA, gdzie na bieżąco pokazuję swoje aktualne działania:

Zobacz także

Komentarze

 • Dominik Imielski fotograf (http://imielski.net)

  17 stycznia 2018

  Lekko i zwiewnie, ciepło i wiosennie, blisko i romantycznie. Bardzo przyjemne fotografie!


 • Łukasz Popielarz Fotografia (http://lukaszpopielarz.pl/)

  17 stycznia 2018

  Oj znajome mi miejsce ! Fajnie światełko zagrało ! <3


 • Marcin (http://www.whitedressphoto.pl)

  23 stycznia 2018

  Bardzo fajna, klimatyczna sesja, no i to światełko cudne!


 • Kasia i Tomek (http://www.kasiaitomek.pl)

  30 stycznia 2018

  Świetne kadry! Lubimy takie naturalne klimaty 🙂


 • Mateusz (http://www.goodlifepictures.pl)

  31 stycznia 2018

  85tka 35tka i 20tka byla uzyta moze ? 🙂 wspaniale to wygląda.


 • Łukasz Haruń (https://lukaszharun.com)

  31 stycznia 2018

  Dzięki : ). 85 i 35 tak, choć najczęściej jednak 50 : )


 • Iza Górska (http://gorscy-fotografia.pl/)

  22 marca 2020

  Pięknie, ciepło, chce się wyjść z domu…
  Czarno-biały portret dziewczyny – mój ulubiony.


 • Sesja partnerska w Szwecji – Iza i Zygmunt Górscy: bLoGrafia (http://gorscy-fotografia.pl/sesja-partnerska-w-szwecji/)

  14 maja 2020

  […] gdybyście nie mieli czasu na sesję w Szwecji, bo jednak mieszkacie w Polsce, to owocowy sad, zwłaszcza wiosną, to też cudne miejsce na sesję partnerską. Albo miasto.  Może być w […]


 • Kamil Błaszczyk Fotografia (https://kamilblaszczyk.pl)

  22 grudnia 2020

  Cudowne kolory i światło!


 • Jarek (https://jarekrudnicki.pl/)

  12 sierpnia 2021

  Piękne, naturalne kadry. Super się ogląda!


Dodaj komentarz

Do góry