Najlepsze zdjęcia ślubne minionego roku.

Po raz trzeci podjąłem się niełatwego zadania zebrania i ułożenia moich najlepszych fotografii ślubnych z poprzedniego roku. Zadanie o tyle niełatwe, że wymaga dokładnego przeanalizowania wszystkich zdjęć jakie oddałem przez cały 2018 rok. Zostawię tu kilka cyferek, żebyście wiedzieli o czym mówię:) W minionym roku miałem okazję uczestniczyć w 30 pięknych ceremoniach ślubnych, w 30 świetnie przygotowanych weselach i współtworzyć 31 ślubnych sesji.  W tym czasie migawki moich aparatów otwierały się i zamykały 146480 (ponad sto czterdzieści sześć tysięcy) razy. Z tego niecałe 10 procent (lekko ponad czternaście tysięcy) trafiło, jako gotowe fotografie do wszystkich osób, z którymi miałem przyjemność pracować.

Założyłem sobie, że w tym podsumowaniu zamknę się w 120 fotografiach : ) Jest to niecały 1 % oddanych przeze mnie zdjęć i ułamek procenta wszystkich, jakie wykonałem. To dopiero cenzura : ) Przyznaję się – zdjęć jest nieco więcej, ale i tak eliminowanie nie było łatwym procesem.

Czy na pewno są to najlepsze zdjęcia ?

Czy rzeczywiście są to moje najlepsze zdjęcia ślubne minionego roku zebrane w jednym miejscu ? Tak naprawdę nie mam pojęcia. Są to na pewno zdjęcia, które z różnych powodów podobają się mi i którymi chcę się dzielić z Wami. Zakładam, że każdy, kto przejrzałby te wszystkie obrazy wybrałby zupełnie inny zestaw. Na pewno jednak fotografie, które wybrałem pokazują mój sposób postrzegania i charakteryzują styl do jakiego od lat staram się podążać, dokumentując śluby. Wybór w dużej mierze oparłem też na wizualnych podobieństwach niektórych obrazów, tak, aby poszczególne zdjęcia „łączyły się ze sobą”, lub aby pomiędzy fotografiami powstawała historia.

Znane i Nieznane.

Moja praca w dużej mierze opiera się na doświadczeniu. Doświadczeniu zarówno czysto fotograficznym, jak i tym związanym z agendą ślubną. Doświadczenie to też znajomość miejsc, gdzie odbywają się ceremonie ślubne, przyjęcia weselne i te, w których można zorganizować sesje. Doświadczenie na pewno pomaga w pracy i pomaga odnaleźć się w sytuacjach, w których nie ma czasu na myślenie.

Jednak najważniejsze w kreatywnej pracy jest wychodzenie po za to co dobrze znam i poszukiwanie nowego. Przez cały czas i na każdym zleceniu staram się patrzeć inaczej na znane miejsca, fotografować je w inny sposób i ciągle poszukiwać. Cieszę się też gdy mogę odwiedzić zupełnie nowe miejsca i w ten sposób ładować swoje baterie. Przez cały poprzedni rok skutecznie mieszałem swoje wieloletnie doświadczenie z ciekawością małego dziecka, które ciągle eksperymentuje. Efekty tych działań możecie obejrzeć poniżej. Zapraszam serdecznie. Oto moje najlepsze zdjęcia ślubne roku 2018 🙂

Jeżeli macie ochotę obejrzeć podsumowania poprzednich lat zapraszam Was tutaj: Najlepsze zdjęcia ślubne 2017 roku, lub tutaj: Najlepsze zdjęcia ślubne 2016 roku. Zapraszam też na swojego Instagrama.

Zobacz także

17 komentarzy "Najlepsze zdjęcia ślubne minionego roku."

 • Piotr Pasiak

  Zaskakujące, nieprzewidywalne, niebanalne. Dużo radości dało mi to podsumowanie. Widać że ciśniesz do przodu. Brawo

 • Albert

  Super fotki! Piękne miejsca, reportaże pierwsza klasa! Gratulacje Łukasz! 🙂

 • Zibi Kedziora

  Lukasz super! Od lat podobaja mi sie Twoje zdjecia a teraz z roku na rok sa lepsze i lepsze. Fajne podsumowanie.

 • Iza

  Świetne! Zarówno jako zdjęcia pojedyncze, ale też piękne puzzle w przemyślanej układance 🙂

 • Szymon Olma

  Świetny rok miałeś. Nie dość, że przepięknych w dwojaki sposób ludzi spotkałeś na swojej drodze to do tego zrobiłeś im na prawdę niesamowite foty. Czemu piszę dwojaki ? Widać, że spotkałeś osoby pełne energii, mega uczuciowe i otwarte to ta piękność najważniejsza ! No i dodatkowo piękne w ten najprostszy do określenia sposób 😉 Oby kolejny był jeszcze lepszy bo widać, że niesamowicie czujesz dobrze reportaż i tutaj jest Twoja droga.

 • Klodia

  Piękne zdjęcia i piękne historie. To był naprawdę dobry sezon dla Ciebie. 🙂 Bardzo fajnie się to podsumowanie ogląda. 🙂

 • Monika

  Świetnie się ogląda. Świetne kadry. Bardzo fajne podsumowanie 🙂

 • Ania

  Jestem pod wrażeniem! Piękne zdjęcia, pieknie uchwycone emocje. Reportaże i plenery jak zawsze na najwyższym poziomie.

 • LMFOTO

  Bardzo ładne, róźnorodne zestawienie! Świetnie Ci idzie!

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
*